top of page

Zakres terapii

W czym pomagamy z NCMT

Obecnie w naszym społeczeństwie są tak zwane ogólno nazwane "problemy zwyrodnieniowe układu mięśniowo-szkieletowego" będące jednocześnie  najczęstszymi dolegliwościami każdego z Nas. Należą do nich w szczególności dolegliwości  stawów, problemy z krążkami międzykręgowymi lub po prostu " tylko" ból pleców i ramion, - ból, który występuje bez wyniku konkretnego urazu fizycznego lub wypadkuu.

 

W kontekście badań takich przewlekłych chorób, prawie zawsze można znaleść tak zwane "osłabienie mięśni". 

To osłabienie mięśni jest często początkiem dysbalansu mięśniowego całego ciała.


W klasycznej "zachodniej medycynie" obraz osłabienia mięśni jest prawie zawsze tłumaczony brakiem ćwiczeń i treningu. Co oznaczałoby, że słabe mięśnie zawsze utożsamiane są z niewytrenowaniem mięśni.

 

TO ZAŁOŻENIE tzn. TEN WNIOSEK JEST BŁĘDNY!!!

 

Mięsień może wydawać się słaby, w jego systemowej reaktywności, jeśli główne sytemy go wspomagające nie działają prawidłowo na niego w stu procentach.

 

Następujące systemy są niezbędne między innymi do normalnej reaktywności mięśni :

 

Układ nerwowy

zaopatrzenie w impuls nerwowy 


Układ limfatyczny

detoksyfikacja mięśni z  z produktów przemiany materii


Układ krwionośny 

mięśnie potrzebują odżywienia, za pomocą krwi dopływającej do ich funkcjonalnych komórek


Suplementacja biochemiczna

każdy mięsień  potrzebuje szczególnej substancji chemicznej, która decyduje o jego prawidłowej aktywności


System czaszkowo-krzyźowy

Restrykcje układu Czaszkowo-Krzyżowego mogą wpłynąć na zaburzenie reaktywności mięśni


Układ  meridianów

każdy mięsień jest zaopatrywany przez dany"przypisany mu" Meridian, osłabienie energi przepływu jednego z nich powoduje słabość odpowienika mięśniowego


Połaczenie Organ-Mięsień

każdy mięsień ma swojego partnera w postaci organu, z którym za pośrednictwem segmentu newowo-kregowego jest połączony bezpośrednio. Dystalans tego połączenia skutkuje w "słabości" funkcjonalnej tego mięsnia

 


Tylko wtedy, gdy odżywienie do mięśnia jest zapewnione i nadal wydaje się "słaby", warto zastanowić się nad treningiem mięśni w klasycznym tego słowa znaczeniu . W większości przypadków jest to "atroficzny mięsień", obrazujący się (całkowitym) uszkodzeniem powodującym zmianę funkcji. Fakt ten jest jednym z głównych punktów wyjściowych techniki NeuroCraniale Mobilisations Technique.

 

Jak jest wykonywana terapia NCMT

Z pomocą NCMT terapeuta wykonuje badanie i terapię już podczas pierwszego spotkania. Terapia odbywa się we wszystkich pozycjach: leżenie, stanie, siedzenie lub w których ból lub dyskomfort się pojawia najsilniej. Słabe mięśnie odzyskują swoją Normalną reaktywność. Układ kosny korygowany jest w kierunku symetrii. Organy pobudzone są do pracy. Napięcie układu nerwowego jest normalizowane.

Medycyna ortomolekularna czyli z czego się składamy

Chroniczne dolegliwości bólowe są często wynikiem dysbalansu chemicznego organizmu. W aspekcie całej jego funkcji, potrzebujemy substancji takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, a obecność niepożądanych (metale ciężkie, infekcje pasożytnicze i grzybicze, inne toksyny) mogą powodować powolną detoriorację zdrowia wszystkich układów.

Psycho-somatyka czyli jak emocje działają na ciało

Stress oksydacyjny to naukowa nazwa procesu niszczenia się komórek organizmu. Negatywne obciążenie emocjonalne wpływa bezpośrednio na pogorszenie się funkcjonowania układu nerwowego, a więc i stymulacji pracy wszystkich powyższych układów.

Najważniejsze elementy tworzące balans organizmu
  • Miednica

  • System czaszkowo-krzyżowy

  • Kręgosłup

  • Aktywne ćwiczenia

  • Odżywienie i suplementacja

  • Nawodnienie

  • Otoczenie i środowisko

  • Regeneracja i sen 

bottom of page